24 września 2012
  • 731
  • 0
by misza

Na placu Zwycięstwa w Słupsku ustawiono ring na którym odbywały się walki. Zawodnicy i zawodniczki w różnym wieku pokazywali boks na często zupełnie odmiennych poziomach. Dla niektórych pięściarzy Czarnych Słupsk (Dawid Deik) był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Radomia, gdzie na początku października odbędą się młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23. 

 

 

 

(fot. Kamil Nagórek)

Niespodzianką było także przegranie walki przez Tomasza Mazura, wychowanka Czarnych Słupsk, boksującego obecnie w barwach PKB Poznań. Tomasz gościnnie wystąpił w barwach swojego macierzystego zespołu, ale musiał uznać wyższość rywala z Karlina. Najlepszą walką meczu było ostatnie starcie, najcięższych, Dawida Deika i z Nikodema Jeżewskiego z Bombardiera Gdynia. Niespodziewanie dla wszystkich obserwatorów wygrał zawodnik z Trójmiasta. Najlepszym pięściarzem meczu wybrany został rywal Tomasza Mazura – Mateusz Polski. Oto spis walk 

W wadze do 52 kg Nadia Pioch, zawodniczka Czarnych musiała uznać wyższość Agaty Kaweckiej z Fight Club Koszalin. Pioch, ustczanka, jest dopiero na początku swojej przygody z boksem. Tutaj rywalka była zdecydowanie lepsza. 

W wadze do 54 kg Mariusz Mazur wygrał jednogłośnie na punkty z Patrykiem Koniecznym z Korony Wałcz. To powstały w tym roku klub. 

– Pojedynek był właściwie do jednej bramki – komentował spotkanie Józef Mazur, tata Mariusza i trener w Czarnych Słupsk.

W wadze do 69 kg Bartosz Skibiński przegrał z Konradem Kozłowskim z Fight Club z Koszalina. 

W wadze do 69 kg Konrad Kilanowski wygrał na punkty z Cezarym Sokołowskim z Korony Wałcz. 

W wadze do 65 kg Filip Duszyński pokonał Jarosława Kuśmierskiego z Fight Club Koszalin. 

W kategorii do 60 kg Marek Jędrzejewski pokonał Radomira Obrusia (Róża Karlino). 

W wadze do 69 kg Tomasz Mazur przegrał z Mateuszem Polskim (Róża Karlino). Według wskazań sędziów słupszczanin był słabszy o dwa ciosy od rywali. To była jedna z najlepszych walk słupskich zmagań. 

W wadze do 91 kg Dawid Deik przegrał z Nikodemem Jeżewskim (Konrad Gdynia). Sędziowie wskazali na zwycięstwo gdynianina 2:1.

Dziękujemy władzą miasta szczególnie Panu Prezydentowi M.  Kobylińskiemu, naszym zaproszonym gościom z Warszawy Czesławowi Ptakowi  i Wiesławowi Rudkowskiemu oraz wszystkim miłośnikom boksu za liczne przybycie i wsparcie dla SKB CZARNI

Źródło: www.gp24.pl

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *