• 467
by misza

Nasi pięściarze świetnie spisali się  w Gdyni podczas II Memoriału im. Brunona Bendiga. Zmagania odbywały się pod patronatem marszałka senatu Bogdana Borusewicza. Udział wzięło dwanaś­cie klubów. Stoczono dwadzieścia jeden pojedynków.
W wadze do 57 kg Paulina Gut (Czarni) pokonała Ewę Gibką (Bokser Chojnice) 3:0.
W wadze do 60 kg Natalia Łykus (Czarni) zwyciężyła Annę Góralską (Korona Wałcz) 3:0.
Do 54 kg Jakub Walczuk (Czarni) pokonał Łukasza Szweda (Wisła Tczew) 3:0.
Trzy osoby z Czarnych nie miały przeciwników, byli to: Karolina Ruszczyńska, Kamila Zawół i Natan Konszewicz.
W wadze do 75 kg wystąpił dawny zawodnik KS Damnica i Czarnych Słupsk Marek Jędrzejewski. Obecnie reprezentuje barwy Gardy Wicko. Pokonał Adriana Stępniewskiego (Bombardier Gdynia) 3:0.
W walkach pokazowych boksowali: do 57 kg Wiktoria Olszewska (Czarni) z Karoliną Iwanicką (Korona Wałcz), do 46 kg Kamil Majdański (Czarni) z Patrykiem Wielgo (Korona), do 57 kg Krzysztof Równicki (Czarni) z Arturem Sobolewskim (Bombardier Gdynia) i do 69 kg Patryk Piotrkowski (Czarni) z Patrykiem Wardynem (Gruchała Team Chojnice).
Zawodnikom sekundował Trener Jerzy Walczuk, który udzielił następującego wywiadu: Zawodnicy Czarnych pokazali się z bardzo dobrej strony. Przewyższali swoich przeciwników wyszkoleniem technicznym oraz dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Stworzyli świetną atmosferę turnieju, dopingując się nawzajem. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami oraz pamiątkowymi koszulkami. Jakub Walczuk został zasłużenie wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał okazały puchar, ufundowany przez prezydenta miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.