10 marca 2021
  • 600
by misza
Przez dwa dni w hali sportowej przy ulicy Ogrodowej  pięściarze z województwa pomorskiego toczyli pojedynki o tytuł mistrza wybrzeża. Do eliminacji przystąpiło 65 zawodników reprezentujących dwanaście klubów. Wśród nich byli aktualni mistrzowie Polski oraz zwycięzcy wielu turniejów ogólnopolskich.
Na ringu dominowali bokserzy Energi Czarnych Słupsk, którzy zdobyli 5 z 14 tytułów w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Po tytuł sięgnęli Wojciech Duszyński, Wadim Konszewicz, Ryszard Giłej, Natalia Kosińska i Remigiusz Runowski.
Prezes słupskiego klubu Marek Pałucki podkreślił, że walki finałowe były na bardzo wysokim poziomie: – Dostarczyły mnóstwo emocji, wiele z nich było bardzo wyrównanych. Jestem zadowolony z występu zawodników naszego klubu, choć pojawił się niedosyt po przegranej Artioma Razhika. Mogę go usprawiedliwić niedawną kontuzją. Doznał rozcięcia łuku brwiowego i sam wiem z doświadczenia, że przez krótki czas jest lęk przed ponowną kontuzją. Dlatego walczy się bardzo ostrożnie.
Pojedynek bez większych problemów wygrał pięściarz SKB Energa Czarni Wojtek Duszyński, który jest aktualnym mistrzem Polski: – Przygotowywałem się do tych zawodów dość długo. Nie lekceważyłem przeciwników i walczyłem na pełnych obrotach. Jestem zadowolony, że zdobyłem tytuł mistrza wybrzeża