12 listopada 2019
  • 551
by misza
Pięściarze Słupskiego Klubu Bokserskiego stoczyli mecz z zawodnikami z Okręgu Dolnośląskim. Pojedynki obu zespołów odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Rogoźnie. Wygrali gospodarze 10:8, ale kilku słupszczan pokazało wysoką klasę.
Było to kolejne doświadczenie oraz ostatni sprawdzian bokserów Czarnych przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Pucharem Polski Kadetów. Z bardzo dobrej strony pokazał się Wojtek Duszyński, który zremisował z aktualnym wicemistrzem Polski Jakubem Rajczewskim.
Równie dobrze boksowali seniorzy. Dawid Slobodaniuk wygrał z Piotrem Motyką, a Artem Razhik po dużej wymianie ciosów zremisował z Kamilem Urbańskim.
– Tak dobrego boksu już dawno nie widziałem – mówi prezes Czarnych Marek Pałucki. – Trudno jest wygrać na terenie przeciwnika, ale byliśmy blisko. Moim zdaniem dwie walki wygraliśmy, ale sędziowie punktowi przyznali remis. Tak bywa w boksie – dodaje.
Pięściarskie walki oglądało ponad tysiąc kibiców, a hala sportowa w Rogoźnie była zapełniona do ostatniego miejsca. Wśród sędziów ringowych była m.in. Kamila Zawół, dawna mistrzyni Europy, wychowanka Czarnych Słupsk.
red./jż/rż