2 grudnia 2012
  • 858
by misza


Zakończyły się I Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła SZYDŁY, które odbyły się 30.11-02.12.2012 w Poznaniu. Startowało w nich 64 zawodników (rocznik 1998) z 43 klubów zrzeszonych w 15 Okręgowych Związkach Bokserskich. 

Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. Natan Konszewicz w kategorii do 48 kg oraz Jakub Walczuk w kategorii do 50 kg. 

Rywalizacja zakończyła się sukcesem dla Naszych podopiecznych. 

Natan Konszewicz zdobył brązowy medal, przekgrywając z późniejszym mistrzem Dawidem Turekiem z Gwarek Łęczna.

Jakub Walczuk w półfinale wypunktował zdecydowanie Mateusza Samiec z Star Starachowice, by w walce finałowiej nie dać szans Kordianowi Wyciszkiewiczowi z 06 Kleofas Katowice. 

Zawodnikom sekundował trener Jerzy Walczuk, ojciec złotego medalisty. 

Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy i źyczymy sukcesów w przyszłości. 

Wyniki walk finałowych:

Kategoria 38,5kg
Paweł Niedziela (LKS Dąbrowa Chełmińska) vs Hubert Szukiełowicz (Stella Gniezno) 0:3

Kategoria 40kg
Fabian Maślany (Sokół Piła) vs Robert Wesołek (Polonia Leszno) 3:0

Kategoria 41,5kg
Kacper Harkawy (Champion Pow. Legnicki) vs Dawid Piekarski (Polonia Leszno) WO

Kategoria 43kg
Marcin Myszczyński (SAKO Gdańsk) vs Krystian Kuś (Energetyk Jaworzno) 0:3

Kategoria 44,5kg
Krzysztof Benier (Polonia Leszno) vs Łukasz Wojciechowski (Gwardia Wrocław) 3:0

Kategoria 46kg
Cezary Kurowski (Gwarek Łęczna) vs Bartosz Młyńczyk (GUKS Carbo Gliwice) 3:0

Kategoria 48kg
Dawid Turek (Gwarek Łęczna) vs Kamil Bartłomiejczyk (MUKS Widzew Łódź) 3:0

Kategoria 50kg
Jakub Walczuk (SKB Czarni Słupsk) vs Kordian Wyciszkiewicz (06 Kleofas Katowice) 3:0

Kategoria 52kg
Krzysztof Kubziakowski (Górnik Sosnowiec) vs Dawid Gomulski (BKS Gorzów Wlkp) 3:0

Kategoria 54kg
Łukasz Szweda (Wisła Tczew) vs Marcin Rak (RUSHH Kielce) 0:3

Kategoria 56kg
Adrian Bartczak (Zagłębie Konin) vs Łukasz Borowy (Gwardia Szczytno) 3:0

Kategoria 59kg
Damian Pokusa (MUKS Widzew Łódź) vs Paweł Zagórski (Olimp Szczecin) 3:0

Kategoria 62kg
Oskar Gajcowski (Kaczor Boks Team Wałb.) vs Nomot Kamil (BKS Gorzów Wlkp)  RSC2

Kategoria 65kg
Michał Soczyński (MKS II LO Chełm) vs Bartosz Glapiński (Boks Poznań) 3:0

Kategoria 68kg
Dawid Łakomiec (RUSHH Kielce) vs Bartek Stefański (PomorzaninToruń) 3:0
 
Kategoria 72kg
Wojciech Czarkowski (Concordia Knurów) vs Krystian Taudal (Boxing Sokółka) 0:3

Kat.76 kg
Łukasz Kwaśnik (Energetyka Lubin) vs Michał Pieniawski (Polonia Leszno) RSC1

Kategoria +76kg
Przemysław Olkowski (Mazur Ełk) vs Eryk Bereszyński (Star Starachowice) WO