22 maja 2013
  • 532
by misza

W ośmiu finałach wystąpili zawodnicy Czarnych Słupsk biorący udział w zmaganiach w Starogardzie Gdańskim w Memoriale im. Zbigniewa Rompy.
Zawody połączone były połączony z eliminacjami do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Udział w zmaganiach wzięło 88 zawodników z 22 klubów.

W zmaganiach kadetów w wadze do 57 kg Paulina Gut wygrała z Ewą Gibką (Bokser Chojnice). Do 63 kg Natalia Łykus wygrała z Natalią Drożek (Beniaminek Starogard Gd.) 3:0.

W kadetach chłopcy walczyli o przepustki na XIX OOM. W wadze do 50 kg Natan Konszewicz pokonał w półfinale Mikołaja Bogusławskiego (Ring Wolny Toruń) przez poddanie sekundanta w drugiej rundzieW finale Konszewicz zwyciężył z Patrykiem Milerem (Start Grudziądz) przez poddanie sekundanta w drugiej rundzie.

Do 52 kg Jakub Walczuk w półfinale pokonał Jakuba Szmeltera (Zawisza Bydgoszcz) 3:0, by w finale okazać się lepszym od Kondrata Linerta (Start Włocławek) wygrywając 3:0. Do 66 kg Dawid Bas w półfinale pokonał Damiana Kłosowskiego (Pomorzanin Toruń) 3:0, ale w finale uległ Krzysztofowi Maciejewskiemu ze Startu Grudziądz – 1:2.

Do 70 kg Kamil Woźniak wygrał z Adrianem Lipskim (Łokietek Brześć Kujawski) 3:0, lecz w finale uległ przez rsc Kamilowi AlTemini (Sako Gdańsk) w 3 rundzie przez rsc. Konszewicz i Walczuk wywalczyli start w XIX OOM, która odbędzie się w Łodzi (10-15 sierpnia). Zawodnikom sekundowali Jerzy Walczuk oraz Eugeniusz Gołębiewski.