Pięściarskie pojedynki zorganizowano w sobotę w hali sportowej przy ulicy Ogrodowej. W zawodach Czarni Słupsk pokonali drużynę Iryda Mielec 20:4.

Aleksy Antkiewicz był pierwszym polskim powojennym medalistą olimpijskim. Brązowy medal zdobył w 1948 roku (Londyn). Cztery lata później w Helsinkach został wicemistrzem olimpijskim. Był także brązowym medalistą mistrzostw Europy w Warszawie (1953 r.). W swoim dorobku zanotował pięć tytułów mistrza Polski w latach 1947-1951. Stoczył 250 walk (228 zwycięstw, 5 remisów). Po skończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener.

To właśnie za Jego sprawą głośno było o pięściarzach Czarnych Słupsk. Pod jego wodzą zdobywali medale indywidualnie i drużynowo. Jego wychowankowie również znani byli na arenach krajowych i zagranicznych. Za swoje osiągnięcia wyróżniany był wieloma odznaczeniami państwowymi, regionalnymi, wojewódzkimi i miejskimi oraz resortowymi. W 1999 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Słupska.

Aleksy Antkiewicz ma też swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Pod Jego okiem walczyli między innymi: brązowy medalista olimpijski (1980 rok – Moskwa) – Kazimierz Adach.