14 grudnia 2021
  • 452
by misza
Oprócz walk turniejowych podczas sobotniego wydarzenia stoczono kilkanaście pojedynków sparingowych. W zawodach uczestniczyli pięściarze z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Dwa główne trofea turnieju zdobyli zawodnicy z Fight Club Koszalin – Alan Trukawka i Aleksander Jełowicki. Jedno wywalczył Marcel Labuda z SKB Energa Czarni. Pozostałe nagrody pojechały z pięściarzami do Gdańska i Chojnic.

Tegoroczna obsada XX Turnieju Bokserskiego Srebrne Rękawice miała bardzo skromną obsadę. Kilku zawodników zrezygnowało w ostatniej chwili z powodu kwarantanny. Również Puchar Polski w boksie, który rozpocznie się już 16 grudnia spowodował, że kilku pięściarzy w obawie o kontuzję nie przyjechało do Słupska. W sumie słupscy sympatycy boksu zobaczyli siedem walk, w tym jeden pojedynek stoczyły dziewczęta z kategorii młodziczek. Tegoroczna wicemistrzyni Polski młodziczek Julia Bystrek (Energa Czarni Słupsk) przegrała 0:3 z Wanesą Gruchałą (Boxing Team Chojnice).

Rozstrzygnięcia walk męskich według programu zawodów w ramach XX Turnieju Srebrne Rękawice.

juniorzy 67 kg: Hubert Domaros (Orkan Lębork) uległ 0:3 Alanowi Trukawce (Fight Boxing Koszalin).

seniorzy 75 kg: Walery Hryshchenko (Energa Czarni) przegrał z Marcinem Piejkiem (Sako Gdańsk).

kadeci 54 kg:
bratobójczy pojedynek dwóch pięściarzy ze Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni Marcel Labuda – Michał Krakowiak zakończył się triumfem tego pierwszego 3:0.

kadeci 63 kg: Jakub Pleszewicz (Ring Kociewie Starogard Gdański) – Patryk Duda (Fighter Koszalin) 3:0.

kadeci 70 kg: Ryszard Giłej (Energa Czarni) – Szymon Szczukowski (Boxing Team) 0:3 i Aleksander Jełowiecki (Fight Club) – Dawid Szczubiał (Boxing Team) 3:0.

Z naszych zawodniczek i zawodników klubowych mieli jeszcze walczyć mistrzyni Polski młodziczek Oliwia Borkowicz i nasi medalowi kadeci: złoty Wadim Konszewicz i brązowy Wojciech Duszyński, ale do hali nie dotarli ich przeciwnicy – zaznaczył Marek Pałucki, prezes Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Jacka Żukowskiego z Turnieju o Srebrne Rękawice.