18 lutego 2021
  • 566
by misza
W międzynarodowym turnieju główne trofea wywalczyli Wojtek Duszyński, Marcel Labuda i Artiom Razhik. Aktualny mistrz Polski Wadim Konszewicz tym razem przegrał po wyrównanej walce z gospodarzem i zajął drugie miejsce. Słupszczanom w ringu sekundowali trenerzy Jerzy Walczuk, Antoni i Marek Pałuccy.

– W turnieju wzięli udział czołowi polscy zawodnicy. Pojawili się m.in. reprezentanci Polski w kategorii kadetów. Zawody od lat są bardzo popularne. Przygotowujemy się do nich podczas sparingowych pojedynków, które organizujemy w naszej hali. W ten weekend jest 130 zawodników z całego Pomorza, a swoje umiejętności sprawdzali pięściarze z okręgu pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego – powiedział Marek Pałucki, prezes i trener pięściarzy Energa Czarni Słupsk.

Kolejna bokserska impreza na słupskim ringu odbędzie się 13 lutego. Pięściarze SKB Energa Czarni zmierzą się z Legią Warszawa. Wśród zaproszonych gości są m.in. Paweł Skrzecz, Kazimierz Szczerba, Krzysztof Kosedowski i dawni mistrzowie Polski.