12 listopada 2014
  • 419
by misza

Dwa brązowe krążki przywieźli z Łomży pięściarze Czarnych Słupsk. Odbywał się tam Puchar Polski kadetów. Przez cztery dni najlepsi kadeci w kraju rywalizowali o zwycięstwa. Do walk przystąpiło 81 zawodników. Rywalizowali w 13 kategoriach wagowych.

Dwaj występujący w walkach słupszczanie Natan Konszewicz i Jakub Walczuk wywalczyli brązowe medale. Konszewicz w wadze do 57 kg, a Walczuk w kategorii do 60 kg.

Konszewicz w ćwierćfinale pokonał Łukasza Jagodę z BKS Jastrzębie Zdrój 3:0. Od początku tej walki ruszył do przodu i celnymi ciosami wypracował sobie przewagę. W półfinale Konszewicz uległ jednak Kordianowi Wyciszkiewiczowi (06 Kleofas Katowice), przegrywając 1:2. Rywal słupszczanina w finale przegrał, wywalczył srebrny medal.

Walczuk w ćwierćfinałowym pojedynku pokonał Kamila Tkaczyka z Paco Lublin 2:1. W półfinale uległ Marcinowi Orzechowi z UOLKA Ostrów Mazowiecka, podobnie jak Konszewicz 1:2. Orzech zdobył w finale złoto. – Obaj nasi zawodnicy mogli znaleźć się w finałach. Ich półfinałowi rywale byli w ich zasięgu. Przeciwnik Konszewicza dostał nawet ostrzeżenie za zbyt nisko pochyloną głowę. Jednak nie wpłynęło to na werdykt sędziów – skomentował start podopiecznych w Łomży Jerzy Walczuk, szkoleniowiec słupskiego klubu.

Na ringu w Łomży zawodnikami opiekował się Jarosław Margas.