29 października 2017
  • 525
by misza

W sobotę w hali sportowej przy ulicy Ogrodowej w Słupsku odbył się mecz pięściarski drużyny SKB Energa Czarni z kadrą Mazowsza. W barwach bokserów gospodarzy wystąpiło gościnnie kilu czołowych zawodników z innych polskich klubów, w tym aktualny mistrz Polski Arkadiusz Szwedowicz z BKS Skorpion Szczecin. Kadrowicz nie zawiódł kibiców i pokazał się z jak najlepszej strony wygrywając swój pojedynek. Trenerzy kilku drużyn wybrali również najlepszego zawodnika tego meczu, którym został Natan Konszewicz, wychowanek Energa Czarnych. Konszewicz jest zawodnikiem kadry narodowej Polski, a do jego największych sukcesów można zaliczyć srebrny medal mistrzostw Polski juniorów i brązowy medal w kategorii młodzików.
Mecz punktowali sędziowie z Okręgowego Związku Bokserskiego w Gdańsku oraz Kamila Zawół, brązowa medalista mistrzostw świata, wychowanka słupskiego klubu.
W walkach turniejowych wystąpili zawodnicy z Koszalina, Chojnic, Sako Gdańsk, Wilki Kościerzyna i Garda Wicko. Z pięściarzy SKB Energa Czarni w ringu wystąpili Kamil Michalak, Krzysztof Lis i Daniel Nakoniechny.
W ringu pięściarzom ze Słupska sekundowali Jerzy Walczuk, Eugeniusz Gołębiewski i Tomasz Mazur – międzynarodowy, zawodowy mistrz Polski w boksie.
Specjalne podziękowania i pamiątkowy puchar otrzymał od gości Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni.
Wśród zaproszonych gości byli miedzy innymi wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski i brązowy medalista olimpijski z Moskwy Kazimierz Adach.
W przerwie pomiędzy walkami turniejowymi, a meczem bokserskim na ringu zmierzyli się dwaj pięciolatkowie: Pawł Klimsiak i Igor Malinowski. Ich walka została wielkimi brawami. Ogółem przez cały dzień stoczona ponad 20 walk, a pojedynki oglądało łącznie ponad 500 osób.
 
 
gallery.
” src=”http://czarni-boks.pl/wp-content/plugins/ckeditor-for-wordpress/plugins/wpgallery/images/spacer.gif?t=F7J8″ title=”gallery link=”file” ids=”2523,2514,2513,2504,2488,2352,2349″” />