19 lutego 2016
  • 403
by misza

Szesnastu młodych pięściarzy z siedmiu klubów województwa pomorskiego od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym w Grudziądzu.

 

 

Trenerem koordynatorem kadry Pomorza młodzików i kadetów jest Jarosław Margas, wychowanek i były pięściarz Czarnych, obecnie szkoleniowiec w tym klubie. Pomagają mu szkoleniowcy z Beniaminka Starogard Gdański.Na zgrupowaniu przebywają zawodnicy Czarnych Słupsk, Gardy Wicko, Beniaminka Starogard Gdański, Box Team Chojnice, Boksera Chojnice, Wisły Tczew, Sako Gdańsk. Z Czarnych w Grudziądzu trenuje trójka zawodników: Kacper Gerda, Jakub Borkowski, Kamil Majdański. – To nasi trzej obiecujący zawodnicy. To dla nich wyróżnienie – komentuje wyjazd słupskich zawodników Jarosław Margas. Z Gardy Wicko na obóz do Grudziądza pojechali: Maksymilian Waligórski oraz Szymon Kluk. Pozostali słupscy zawodnicy trenować będą w hali przy ul. Ogrodowej. Kilku z nich uczestniczyło w minionym tygodniu w walkach pokazowych, które odbywały się przy okazji wręczenia nominacji sędziowskich dla trzech sędziów-kandydatów ze Słupska (Kamila Zawół, Patryk Kędziora, Patryk Kwiatkowski). Boksowali także Tomasz i Mariusz Mazur. Ten drugi poszedł niedawno w ślady brata i będzie występował na zawodowych ringach. 

 

http://www.gp24.pl/sport/sporty-walki/art/9403696,zawodnicy-czarnych-slupsk-i-gardy-wicko-wyjechali-na-zgrupowanie-kadry-pomorza,id,t.html