13 grudnia 2017
  • 587
by misza
Przez dwa dni (11-12 listopada) w hali bokserskiej SKB Energa Czarni rozgrywano turniej pięściarski „Ring wolny z Energą”. W zawodach uczestniczyło 94 zawodników z 19 klubów województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W ringu punktowali sędziowie z Okręgowego Pomorskiego Związku Bokserskiego w Gdańsku oraz Kamila Zawół, brązowa medalistka mistrzostw świata, wychowanka słupskiego klubu.
W walkach turniejowych wystąpili zawodnicy z Koszalina, Szczecina, Goleniowa, Chojnic, Sako Gdańsk, Wilki Kościerzyna i Garda Wicko. Z pięściarzy SKB Energa Czarni w ringu rywalizowali między innymi Piotr Rewiuk i Natan Konszewicz, medaliści mistrzostw Polski. Ten pierwszy przegrał z Miłoszem Zawadzkim Sako Gdynia, a Konszewicz pokonał jednogłośnie na punkty Filipa Wąchałe z Sako Gdańsk. Pięściarzom ze Słupska sekundowali Jerzy Walczuk i Eugeniusz Gołębiewski. Trzecim zawodnikiem z województwa pomorskiego, który wypunktował rywala był Hubert Domaros z Gardy Wicko. Trenerem pięściarzy z Wicka jest Antoni Pałucki. Również swoją walkę wygrał przez RSC zawodnik Fight Club Koszalin Wiktor Iwaszko. Pozostałe pojedynki wygrywali pięściarze Spartakusa Szczecin i Sako Gdynia.
Wśród zaproszonych gości byli między innymi prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski i brązowy medalista olimpijski z Moskwy Kazimierz Adach.
W przerwie pomiędzy walkami turniejowymi na dwóch ringach stoczono kilkadziesiąt pojedynków sparingowych. Dla większości uczestników były to pierwsze walki z przeciwnikami innych klubów. Ogółem przez dwa dni stoczono 47 walk, a pojedynki oglądało łącznie ponad 600 osób.