5 listopada 2022
  • 358
by misza

Słupski Klub Bokserski Energa Czarni zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ciechocinku podczas Pucharu Polski U17 mężczyzn w boksie.

Słupszczanie wrócili do domu z czterema medalami. Na najwyższym stopniu podium i złoty krążek wywalczył Wadim Konszewicz. Wojciech Duszyński stanął na drugim stopniu podium zdobywając medal srebrny. Z brązowymi krążkami powrócili do Słupska Ryszard Giłej i Marcel Labuda. W zawodach rywalizowało 99 zawodników z 51 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Z występów naszych zawodników zadowoleni są trenerzy Marek Pałucki, Jerzy Walczuk, Antoni Pałucki oraz Eugeniusz Gołębiewski.

Kategoria wagowa 57 kg

Duszyński Wojciech SKB Czarni Słupsk – Michalik Michał LKS Niedźwiedź Kętrzyn pkt. 3:0
Duszyński Wojciech SKB Czarni Słupsk – Słoniewski Jakub Żoliborska Szkoła Boksu pkt. 3:0
Duszyński Wojciech SKB Energa Czarni Słupsk – Sułkowski Miłosz Start Włocławek 3:0
Duszyński Wojciech SKB Energa Czarni Słupsk – Paczkowski Wiktor Champion Włocławek 1:2

Klasyfikacja końcowa
1. Paczkowski Wiktor – KB Champion Włocławek
2. Duszyński Wojciech – SKB Energa Czarni Słupsk

Kategoria wagowa 63,5 kg

Konszewicz Wadim SKB Energa Czarni Słupsk – Cichowski PKS Gwardia Szczytno pkt. 3:0
Konszewicz Wadim SKB Energa Czarni Słupsk – Then Nikodem KS Garda Gierałtowice pkt. 3:0
Konszewicz Wadim SKB Energa Czarni Słupsk – Szulc Filip UKS Bokser Chojnice pkt. 3:0

Kategoria wagowa 67 kg

Giłej Ryszard SKB Energa Czarni Słupsk – Meger Maksymilian KB Mazur Boxing Słupsk pkt. 3:0
Giłej Ryszard SKB Energa Czarni Słupsk – Okulicz Andrzej WKS Śląsk Wrocław 3:0
Giłej Ryszard SKB Czarni Słupsk – Ratakiewicz Mateusz GKS Łokietek Brześć Kujawski pkt. 1:2