1 czerwca 2020
  • 624
by misza
W ramach rozluźnienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od 18 maja sportowcy wznowili zajęcia w halach z zachowaniem reżimu. W związku z tym zawodnicy Słupskiego Klubu Bokserskiego powrócili do treningów, zachowując przy tym reżim sanitarny.
– Na treningi przychodzi co raz więcej osób – mówi Marek Jędrzejewski, trener słupskiej drużyny. – Szkolenie odbywa się w dwóch salach, a my podzieliliśmy grupy według stopnia zaawansowania poszczególnych zawodników. Myślę, że siedzenie w domu im się już znudziło, stad mamy tak dużo chętnych – oznajmił trener.
– Widać, że dzieje się u nas dużo – dodaje prezes Czarnych, Marek Pałucki. – Mamy akurat grupę raperów, którzy nagrywają teledysk w naszej hali i jak mówią moi podopieczni, lepiej im się trenuje słuchając muzyki. Widać, że energia ich rozpiera i wszyscy z chęcią solidnie trenują.
 
Obecnie skupiliśmy się na treningu wytrzymałościowym – mówi trener Antoni Pałucki. – Praca nóg, praca rąk, sztanga, ławeczka i przysiady. Na pierwszy rzut oka te ćwiczenia wydają się łatwe, ale robienie przysiadu czy też ćwiczenia z lina nie każdy wytrzymuje. Również trening ze skakanką mogą poprawiać pracę nóg, co jest ważnym elementem podczas walki w ringu.
 
Po wznowieniu treningów Słupski Klub Bokserski prowadzi ponownie zapisy dzieci i młodzieży do swojej sekcji we wszystkich kategoriach wiekowych.
Zajęcia i zapisy prowadzone są w siedzibie klubu przy ul. Ogrodowej 5, od poniedziałku do piątku od godziny 16 do 18.