30 września 2019
  • 566
by misza
Zawodnicy słupskiego klubu bokserskiego Energa Czarni pokonali litewski Bokso Klubas Kłajpeda 14:2.

Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na ringu. Dużo walk było bardzo wyrównanych. Trener Marek Pałucki miał sporo obaw przed tym spotkaniem. – Pomimo wygranej, przyznam, że boks litewski jest na wyższym poziomie. Nasza młodzież może przystąpić do walk w wieku 14 lat, a w tym samym wieku zawodnicy z Litwy i Ukrainy  stoczyli już po kilkadziesiąt walk. Jest to ogromna przepaść.

Zdecydowanie swoje walki wygrali Remigiusz Runowski i Wojtek Duszyński z SKB Energa Czarni. Trenerem obu zawodników jest Marek Jędrzejewski, wychowanek Czarnych, obecnie zawodowy pięściarz, który szkoli słupską młodzież: – Jestem zadowolony z Wojtka. Pokazał klasę, a to przecież młody zawodnik. Ten spokojny na ringu. Wielu starszych pięściarzy może mu pozazdrościć. Boksował swoje i wygrał z Litwinem, a ja jestem bardzo zadowolony.

Oprócz walk punktowanych dodatkowo odbyły się trzy walki pokazowe. Spotkanie Czarnych z litewskim klubem z Kłajpedy, które odbyło się w hali przy ulicy Ogrodowej, oglądało 300 kibiców.

jż/kk