12 sierpnia 2019
  • 617
by misza
Remigiusz Runowski – zawodnik SKB Energa Czarni Słupsk przygotowuje się na zgrupowaniu w Karlinie do międzynarodowego turnieju – Puchar Narodów Świata.

To jedne z największych zawodów, które odbędą się w dniach 12-19 sierpnia w serbskiej miejscowości Vrbas. W turnieju wezmą udział zawodnicy z 25 krajów. Runowski, który w ciągu ostatniego sezonu zrobił bardzo duże postępy, został wytypowany przez Polski Związek Bokserski do udziału w tym turnieju.

Kilka dni temu, trener między innymi Runowskiego – Marek Jędrzejewski uczestniczył w walce zawodowej, którą stoczył w Liverpoolu z Lewisem Ritsonem. Stawką pojedynku był należący do Brytyjczyka pas WBA Inter-Continental w kategorii super lekkiej. Jędrzejewski zdecydowanie przegrał, ale na walkę pojechał bez specjalnego przygotowania, gdyż zastąpił w ringu kontuzjowanego zawodnika.

Pozostali zawodnicy SKB Energa Czarni kończą przygotowania do sezonu na obozie sportowym w Zieleńcu. Inna grupa już rozpoczęła regularne treningi w hali sportowej przy ulicy Ogrodowej. Jak mówi prezes słupskich pięściarzy najbliższy wielki turniej kibice boksu w Słupku będą mieli okazję zobaczyć 21 września.