28 maja 2016
  • 467
by misza

Wiemy już, że w tym roku dwaj zawodnicy klubu z ul. Ogrodowej reprezentować będą czarno-czerwono-niebieskie barwy. Będą to Krzysztof Lis i Paweł Rosiński. Aby zakwalifikować się do finałów, musieli przejść dwurundowe eliminacje.

Początek drogi na ringu w Słupsku

Pierwsza faza eliminacji nastąpiła w Słupsku podczas XI Memoriału Aleksego Antkiewicza.

Krzysztof Lis (występował w wadze do 70 kg) musiał zmierzyć się z Konradem Rymuszką. Wygrał z nim 2:1. Był to bratobójczy pojedynek dwóch pięściarzy Czarnych. W słupskich eliminacjach

do 75 kg Paweł Rosiński pokonał Jakuba Staszewskiego z Gryfa Wejherowo 3:0.

do 66 kg Piotr Rewiak (Czarni) pokonał 3:0 Emila Stelmacha (Wisła Tczew).

Inny zawodnik Czarnych odpadł na ringu przy ul. Ogrodowej. Był to Igor Frejtak, który w wadze do 63 kg przegrał z Kevinem Gruchałą z Box Team Chojnice w I rundzie przez TKO. Przegrał także w wadze + 80 Oskar Bladowski (bokser Garda Wicko). On uległ Adrianowi Stanulewiczowi (z Bombardiera Gdynia) w II rundzie przez TKO.

Finały strefowe w Wierzchowie

Z finałów w Wierzchowie na finały XII OOM pojadą już tylko dwaj zawodnicy. Będą to Paweł Rosiński oraz Krzysztof Lis. Walczyć będą w Ząbkowicach Śląskich, pojedynki najlepszych młodych pięściarzy z całego kraju odbędą się na początku lipca.

W Wierzchowie walczyło trzech słupszczan.

Do 66 kg Piotr Rewiuk przegrał z Jakubem Tomczakiem (Bombardier Gdynia)

Do 70 kg Krzysztof Lis pokonał jednogłośnie na punkty Macieja Mathea (Gryf Wejherowo).

Do 75 kg Paweł Rosiński pokonał jednogłośnie na punkty Olafa Koncewicza z Wisły Tczew.

Te zwycięstwa dały im awans. Sekundantem słupskich zawodników był Eugeniusz Gołębiewski. W turnieju boksowało także dwóch kadetów SKB Czarnych.

W kategorii wagowej 54 kg Radosław Nowicki pokonał w drugiej rundzie Marcina Ważnego z Sako Gdynia.

W kategori wagowej 70 kg Konrad Rymuszka wygrał na punkty z Arturem Artumianem z Sako Gdynia jednogłośnie na punkty.