22 stycznia 2014
  • 535
by misza

Natan Konszewicz (na zdjęciu w białym stroju w narożniku), młody pięściarz Czarnych Słupsk, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski kadetów. Wystąpi ona 25 stycznia (najbliższa sobota) w meczu przeciwko Irlandii na Wyspach Brytyjskich. Słupszczanin będzie występował w wadze do 57 kg.
Natan Konszewicz w reprezentacji Polski
(fot. Krzysztof Piotrkowski)
Ostatnio Konszewicz walczył w pojedynkach turnieju w hali przy ul. Ogrodowej w Słupsku. Oprócz spotkania reprezentacji Konszewicz przygotowuje się obecnie do występu w pierwszym z czterech turniejów Pucharu Ziem Nadbałtyckich. Zawody odbędą się w Szczecinie 1 lutego w Szczecińskim Domu Sportu.

Udział w turnieju potwierdziła już kadra narodowa juniorów z Niemiec oraz kadry dwóch niemieckich okręgów. W turnieju wystartuje również polska kadra narodowa.Trzy z czterech imprez Pucharu Ziem Nadbałtyckich odbędą się w Polsce, jedna w Niemczech. Z Czarnych Słupsk na wyjazd do Szczecina przygotowują się Jakub Walczuk, Natan Konszewicz, Mariusz Mazur i Arkadiusz Kwiatkowski. Obecnie pięściarze Czarnych mają w ferie obóz dochodzeniowy w hali przy ul. Ogrodowej.

Autor: Rafał Szymański