26 maja 2015
  • 859
by misza

 

Młodzi pięściarze SKB Czarnych Słupsk walczyli w Starogardzie Gdańskim, gdzie odbywały się eliminacje strefowe do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży połączone z turniejem im. Zbigniewa Rompy.
 

Ze startujących słupszczan najwięcej powodów do radości ma Kacper Derda. Występował w wadze do 75 kg. W eliminacjach nie miał rywali, ale stoczył dwie piękne walki w turnieju im. Rompy. Najpierw pokonał Natana Przybyłę ze Sparty Złotów, następnie w finale wygrał z Bartłomiejem Zającem z Korony Wałcz. Zając to reprezentant Polski. – A Derda super się spisał, świetnie walczył i zasłużenie wygrał – podsumował jego występ Eugeniusz Gołębiewski, trener w Czarnych. 

 

On wraz z Jerzym Walczukiem opiekował się słupszczanami w Starogardzie. Niestety w eliminacjach odpadli dwaj inni kandydaci do startu w OOM. W wadze do 46 kg po jednym zwycięstwie Arkadiusz Kwiatkowski przegrał w drugiej walce w II rundzie z Mateuszem Fargonem (Wisła Tczew). Natomiast Krzysztof Lis (66 kg) najpierw wygrał z Natanem Kozakiem (Novi Polnica), a potem przegrał z Patrykiem Walczukiem (Wisła Tczew). Finały OOM odbędą się w Grudziądzu. 

W Starogardzie bardzo dojrzale zaprezentował się Natan Konszewicz (64 kg). W pojedynku turniejowym pokonał Kamila Maksymowicza (Wisła Tczew). Dla Konszewicza był to powrót na ring po dłuższej przerwie. - Wygrał w drugiej rundzie przed czasem. Boksował rozsądnie i spokojnie – opowiada Gołębiewski. 

 

Dwie walki wygrała Wiktoria Olszewska (57 kg), jedną Julia Konszewicz (54 kg) i Paulina Głód (57 kg, walczyła w pojedynku pokazowym). Nie miała rywalki Natalia Łykus.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150526/SPORTYWALKI/150529808