4 kwietnia 2019
  • 516
by misza
6 kwietnia, w hali przy ulicy Ogrodowej 5 w Słupsku, pięściarze Energa Czarnych zmierzą się z drużyną z Obwodu Kaliningradzkiego. Mecz odbędzie się w ramach XIV Memoriału Aleksego Antkiewicza.
W sobotę odbędzie się siedem walk seniorów i po trzy walki młodzieżowców i kadetów.
– Nie mamy tak mocnych pięściarzy we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych, dlatego w naszym składzie wystąpią pięściarze z klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Rosjanie, którzy będą reprezentować obwód kaliningradzki, pochodzą aż z 12 miejscowych klubów. U nich ta dyscyplina sportu wciąż jest bardzo popularna. Dlatego spodziewamy się, że do Słupska przyjedzie mocny skład – zapowiada Marek Pałucki, prezes słupskiego klubu.
– Część naszych zawodników ma treningi indywidualne z Jurkiem Walczukiem, Tomaszem Mazurem oraz Markiem Jędrzejewskim. Jędrzejewski i Mazur to bokserzy zawodowi, którzy czekają na kolejne swoje pojedynki. W międzyczasie, jako wychowankowie naszego klubu, trenują u nas najmłodszych zawodników, a teraz przed meczem z Rosjanami również tych starszych. Zdobyte umiejętności na ringu zawodowym na pewno mogą się przydać podczas treningów – dodaje Marek Pałucki.