6 maja 2014
  • 449
by misza

Dwa srebra i brązowy medal – taki jest dorobek trzech startujących w mistrzostwach Polski juniorek młodych pięściarek Czarnych Słupsk.

Zmagania odbywały się w Grudziądzu. Na 47 zgłoszonych drużyn Czarni Słupsk zajęli trzecią pozycję.

Srebra wywalczyły Paulina Gut i Natalia Łykus, brąz przypadł Karolinie Ruszczyńskiej.

– Jestem bardzo zadowolony, dziewczyny zaboksowały na szóstkę z plusem. Wszystkie stanęły na wysokości zadania. Co prawda zabrakło złota, to jest tej przysłowiowej wisienki na torcie, ale trudno.

Jestem dumny i cieszę się, że słupski boks nie zanika. Nasze zawodniczki pokazały, że nad Słupią kontynuowane są wspaniałe tradycje. Nie ustępowały wyszkoleniem innym zawodniczkom – mówił po zawodach Jerzy Walczuk, szkoleniowiec pięściarek.

Paulina Gut, złota medalistka ubiegłorocznych zmagań w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, walczyła

w wadze do 57 kg. W ćwierćfinale wygrała z Martą Maciejewską z Pomorzanina Toruń przez TKO w trzeciej rundzie. W półfinale pokonała Edytę Lechowicz z Tigera Tarnów. Werdykt nie był jednoznaczny, słupszczanka wygrała tylko 2:1. Lechowicz okrzyknięta została rewelacją tegorocznych zmagań mistrzostw, ale w Paulinie Gut znalazła lepszą rywalkę. W finale Gut zmagała się z Anną Góralską z Korony Wałcz. Góralska w ubiegłym roku wywalczyła w mistrzostwach Polski w Krynicy brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, występując w wadze do 64 kg. Teraz ważyła o 7 kilogramów mniej (dokładnie 57 kg). W starciu o złoto słupszczanka przegrała jednak minimalnie 1:2.

Bardzo ciekawie zapowiadał się finał w wadze z limitem 64 kg. Natalia Łykus, czyniąca stałe postępy, zmierzyła się w nim z mistrzynią świata juniorek (dawniej kadetek) z Albeny Justyną Walaś (TSB Tarnów). Ta druga, podopieczna Aleksandra Maciejowskiego, wygrała w swoim premierowym pojedynku z Weroniką Mrozińską (Start Grudziądz), zaś Natalia wyeliminowała Elizę Poniedziałek (Obra Zbąszyń).

Słupszczanka w półfinale wygrała 3:0. W zmaganiach ćwierćfinałowych Łykus pokonała 3:0 zawodniczkę

Victorii Sianów Katarzynę Szafrańską. W finale Łykus stawała bardzo mocno utytułowanej rywalce z Tarnowa (jest mistrzynią świata), skąd zresztą pochodzi kilka dobrych polskich młodych pięściarek.

Niestety, uległa przeciwniczce 0:3. Brązowy krążek zdobyła Karolina Ruszczyńska. Początkowo zawodniczka Czarnych miała walczyć w wadze do 51 kg, jednak tuż przed mistrzostwami podjęła decyzję

i wystąpiła w wadze do 48 kg. W pierwszym pojedynku eliminacyjnym pokonała już w pierwszej rundzie

Klaudię Kuźnicz z Olimpu Szczecin. Wygrała przez TKO. W ćwierćfinale, walcząc o przepustkę do strefy medalowej, poradziła sobie z Aleksandrą Gogolewską z UKS Adrenaliny Wrocław. Wygrała pewnie i spokojnie 3:0, pokazując wszystko, czego nauczyła się w hali przy ul. Ogrodowej. Spryt, technikę, determinację. W półfinale słupszczanka niestety przegrała z reprezentantką Skalnika Wiśniówka Sarą Domagała 1:2.